Në Kërçovë kapet shoferi me 3,15 promilë alkooli në gjak!

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se sot në Kërçovë ka kapur një shofer me 3,15 promila alkooli në gjak. Shoferi i motoçikletës nuk posedonte patentë shoferi dhe e kishte mjetin pa regjistrim. “Është ndalur një motoçikletë Hamachi e drejtuar nga A.A. (34) nga Kërçova dhe gjatë analizës së alkoholit janë matur 3,15 promilë alkool. Gjithashtu u konstatua se ai nuk kishte patentë shofer dhe motori ishte i paregjistruar. A.A. është përjashtuar nga qarkullimi dhe ndaj tij janë shqiptuar sanksionet përkatëse”, thonë nga MPB.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Të ndihmojmë Luljetën, ka shumë nevojë për ne!

Të ndihmojmë Luljetën. Ajo ka më shumë se nevojë për ne sot, se nesër mund të jemi secili prej neve në vendin e saj. Ajo...

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...