Sela: Zgjedhja e një qeverie të re pro-evropiane në Mal të Zi, lajm i gëzueshëm për tërë rajonin

Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela, ka uruar zgjedhjen e Dritan Abazoviqit si kryeministër i Malit të Zi. Sela përmes Facebook shkroi se zgjedhja e një qeverie të re pro-evropiane në Mal të Zi, lajm i gëzueshëm për tërë rajonin, transmeton TS.

“Zgjedhja e një qeverie të re pro-evropiane në Mal të Zi, të udhëhequr nga politikani shqiptar nga Ulqini, Driton Abazoviç, është lajm i gëzueshëm për tërë rajonin.
Kryeministrit Abazovic i urojmë shëndet dhe suksese në detyrën e re, duke shprehur gatishmerinë tonë për të punuar së bashku për një të ardhme evropiane të vendeve tona” shkroi Sela.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...