Tre vite nga zgjedhja në krye të FR BDI, Rustemi: Të rinjtë janë lokomotiva e regjenerimit dhe bazamenti i zhvillimit të demokracisë

Tri vite në krye të Formut Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim, forumit më të madhë politik në Maqedoninë e Veriut që i mbron interesat dhe integritetin e të rinjëve.

Një shoqëri që shkëputet nga rinia e saj, ndërpret jetën e saj.

Një subjekt politik që rrjedhimisht flet për të ardhmen dhe nuk e ka të inkuadruar rininë, është i destinuar të pushojë në gjumin e përjetshëm, pa i’u gjetur asnjë gjurmë në histori.

Të rinjtë janë lokomotiva e regjenerimit dhe bazamenti i zhvillimit të demokracisë, emancipim, mirëqenies dhe shtet-bërjes.

Forumi Rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim promovon parimet Evropiane dhe lufton për një kauzë të qartë në mbrojtjen e interesave të qytetarëve tonë, treguam guxim në luftën kundrejt profiterëve, krimit dhe korrupsionit atëherë kur të tjerët heshtën, për këtë arsye, si e tillë Rinia është vlerë e pakontestueshme e Bashkimit Demokratik për Integrim.

Vazhdojmë Bashkë!

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...