Tuchel konfirmon të ardhmen e tij

Thomas Tuchel ka konfirmuar se do të jetë në krye të skuadrës së Chelseas edhe për sezonin e ardhshëm.

Pavarësisht se çfarë do të ndodhë me klubin londinez shkaku i sanksioneve dhe se ende nuk është shitur, trajneri gjerman do të qëndrojë në “Stamford Bridge”.

“Nga para-sezoni për sezonin e ardhshëm do të japim maksimumin dhe unë do të jem plotësisht i përfshirë me gjithë zemrën time dhe njohuritë e mia”, tha Tuchel.

48-vjeçari me Chelsean ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

Tuchel është trajner te “Blutë” që nga janari i vitit të kaluar.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...

Tre mërgimtarë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas aksidentit në Austri

Në orët e para të mëngjesit autobusi nga Kosova u aksidentua në Austri, në autobanin perëndimor pranë Eugendorf, në orën 03:00 e mëngjesit, shkruan...