BDI – Kumanovë reagon ndaj Dimitrievskit: Do ta pengojme iniciativën për lapidarin e branitellave

Reagim ndaj Kryetarit të Komunes se Kumanovës

Ne si degë e BDI-së Kumanovë jemi kundër veprimeve të kryetarit të komunës Maksim Dimitrievski i cili në vazhdimësi jep deklarata nëpër media, e që ngjallin indinjatë te qytetaret Shqiptar të Komunes së Kumanovës.

Deklarata e fundit dhënë për media, ku thotë se do të ngrise iniciative për ngritjen e një lapidari për branitellat, ne si subjekt jo që nuk do ta përkrahim por fuqishëm do mundohemi që me mjete ligjore në këshillin komunal ta pengojme nje iniciative të tillë.

I bëjmë apel kryetarit të komunes që të i qaset punëve për të cilat ka marë votat e qytetareve dhe të përmiresoj infrastukturen e qytetit.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...