Dimitrievski: Llogaria përfundimtare vetëm një justifikim nga Kasami dhe nuk është arsyeja pse ai dëshiron të shpërndajë Këshillin

Këshilltari nga radhët e LSDM-së në komunën e Tetovës përmes citimit të tij shpjegon se çfarë po ndodh në këshillin e komunës së Tetovës dhe dëshirën e kryetarit Kasami për të shkuar në zgjedhje.

Nëse kjo do të ishte arsyeja, Kryetari i Komunës do të kishte paraqitur kërkesë për shpërbërjen e Këshillit më 07.04.2022, kur në seancën e 9-të të Këshillit, administrata i dorëzoi Këshillit llogarinë vjetore për shqyrtim.

Raporti vjetor për herë të parë i është dorëzuar Këshillit për shqyrtim në seancën e 9-të të Këshillit e cila është mbajtur më 07.04.2022, pas skadimit të afatit ligjor (31.03.2022), që shihet nga video nga këtë seancë.

Kryetari me diskutimin e tij inkurajon këshilltarët e mazhorancës që të mos e votojnë Llogarinë Vjetore.

Këshilltarët në seancë kërkuan nga kryetari i komunës shpjegim pse është dorëzuar me vonesë llogaria vjetore dhe shpjegime për pasojat nëse nuk miratohet Llogaria Vjetore, por as kryetari e as administrata nuk janë përgjigjur.

Për llogarinë vjetore votuan këshilltarët e LSDM-së dhe këshilltarët e BDI-së dhe një këshilltar nga PDSH-ja, ndërsa këshilltarët e tjerë nga shumica abstenuan.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...

Tre mërgimtarë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas aksidentit në Austri

Në orët e para të mëngjesit autobusi nga Kosova u aksidentua në Austri, në autobanin perëndimor pranë Eugendorf, në orën 03:00 e mëngjesit, shkruan...