Grubi: Zgjedhjet parlamentare, bashkë me presidencialet – në vitin 2024 (Video)

Zv.kryeministri i parë i RMV-zë, Artan Grubi, ka deklaruar se zgjedhjet parlamentare mund të mbahen në prill të vitit 2024 bashkë me ato presidenciale, shkruan gazeta LAJM. Këto komente Grubi i ka bërë sot, gjatë ekspozesë me rastin e 100 ditëve të para të Qeverisë, duke i’u përgjigjur opozitës e cila kërkon që këtë vit të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

“Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) si pjesëmarrës në këtë koalicion, konsideron që zgjedhjet e parakohshme parlamentare mund të mbahen në prill të vitit 2024, bashkë me zgjedhjet presidenciale. BDI si pjesë e këtij koalicioni e përkrahë fuqishëm shumicën parlamentare, koalicionin qeverisës dhe jemi këtu për t’i realizuar këto projekte. Qytetarëve nuk iu duhet paparashikueshmëri, qytetarëve nuk iu duhen aventura të zgjedhjeve sepse ato ju duhen vetëm agjendave destabilizuese të rajonit që i bën dikush tjetër, por qytetarëve i duhet një qeveri e përgjegjëshme sociale që e dëgjon qytetarin dhe i realizon këto projekte”, tha Grubi, shkruan gazeta LAJM.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...

Rrugë të zbrazura, shtëpi të boshatisura, betëm 15 shtëpi në fshatin Goshincë të Likovës

Heshtje dhe qetësi në rrugët e fshatit Goshincë të komunës së Likovës. Vështir të takosh njeri, e aq më pak të rinj. Ndonëse janë të...