“Hajde Maqedonia, ma gjallë”, thotë aktori Spahiu pasi Abazoviq u zgjodh kryeministër në Mal të Zi

Të shumta janë reagimet e personazheve publike pas zgjedhjes së shqiptarit Dritan Abazoviq për kryeministër në Mal të Zi. Ka reaguar edhe aktori Fatmir Spahiu, i cili ka uruar Abazoviqin ndërkaq thotë se edhe shqiptarët në Maqedoninë e Veriut “duhet të gjallërohen” rreth kryesimit me ekzekutivin, duke aluduar se radha është që Maqedonia e Veriut të zgjedh një kryeministër shqiptar.

“Hajde me hajr Dritan Abazović. Hajde Maqedonia, ma gjalle ma gjalleeee…”, ka shkruar aktori Spahiu.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...