LSDM: Shteti do t’i mbrojë interesat e nxënësve por edhe të punësuarve në arsim

Nxënësit të jenë në bankat shkollore, të ndjekin mësimin është gjëja më e rëndësishme për fëmijët thonë nga partia në pushtet LSDM.

“Mësimi filloi sot kur SASHK tregoi vendimin për ndalim të grevës. Greva e përfunduar jep mundësi për dialog dhe vazhdim të bisedimeve. Vetëm nëpërmjet dialogut mund të gjindet zgjidhje. Në asnjë moment nuk duhet të harrohet se pjesmarrësit në arsim duhet të sigurojnë proces arsimor për fëmijët” thonë nga LSDM.

Nga LSDM gjithashtu thonë se shteti do t’i mbrojë interesat e nxënësve por edhe të punësuarve në arsim./KlanMacedonia/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...