Mickoski: Jakim Nedellkov u shndërrua në partner koalicioni i Qeverisë

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot u shpreh se kreu i SASHK, Jakim Nedellkov është shndërruar partner koalicioni i qeverisë pas ndërprerjes së grevës dhe kjo dëshmon se Nedellkov nuk është nën ndikimi e VMRO-DPMNE-së.

“Në fillim deklaronin pioni Mickoskit është Jakim Nedellov, më pas shoh se Nedellkov tani është partner i mirë i koalicionit. Ai e din pse dhe si shkuan kundër interesave të mësimdhënësve”, u shpreh Mickoski.

Kreu i SASHK, gjtë ditës së djeshme pas mbledhjes së Këshillit të SASHK u shpreh se greva në arsim do të ndërpritet.

Ai shtoi se se nëse nuk ka zgjidhje për profesorët, greva do të fillojë sërish.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...