Një djal dhe babai nga Gostivari akuzohen për dhunë

Prokuroria Themelore Publike nga Gostivari ka ngritur aktakuzë kundër djalit dhe babait të tij të cilët dyshohen për vepër penale dhunë.

Dy bashkëkryesit, djali dhe babai i moshës 30 dhe 54 vjeçare veprën në fjalë e kanë kryer më 20 prill, në dhomën e pritjes para sallës së gjyqit të Gjykatës së Gostivarit. Ata kanë sulmuar fizikisht ish-bashkëshorten e të pandehurit të parë dhe babain e saj, duke i goditur me grushte dhe shkelma në kokë dhe në trup dhe duke i shkaktuar lëndime trupore. Në të njëjtën kohë, sjellja e të pandehurve shkaktoi një ndjenjë ankthi dhe frikë tek të pranishmit.

Prokurori publik kompetent në Gjykatën Themelore në Gostivar ka dorëzuar propozim për vazhdimin e masës së paraburgimit për të pandehurin e parë, përndryshe zyrtar policor, ndërsa për babain e tij janë në fuqi masat e parapara, thuhet në njoftimin e Prokurorisë./KlanMacedonia/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...