Panik në aeroportin e Izraelit, familja amerikane “tentoi ta kontrabandoj” predhën që e kishte futur në çantë

Një familje amerikane ka shkaktuar një situatë kaotike në një aeroport të Izraelit, pasi që gjatë kontrollit treguan se kanë me vete një predhë artilerike të pashpërthyer.

Siç raporton BBC, ata kishin marrë predhën me rastin e një vizite në Golan, ku ishin zhvilluar luftime të ashpra midis Izraelit dhe Sirisë, transmeton Telegrafi.

Një video amatore që po qarkullon në rrjetet sociale, shfaq turmën të kapluar nga paniku duke vrapuar në të gjitha anët.

Megjithatë kësaj familje i është lejuar të futen në aeroplan, pasi ishin marrë në pyetje nga sigurimi dhe ishte qartësuar gjithçka. /Telegrafi/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...

Tre mërgimtarë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas aksidentit në Austri

Në orët e para të mëngjesit autobusi nga Kosova u aksidentua në Austri, në autobanin perëndimor pranë Eugendorf, në orën 03:00 e mëngjesit, shkruan...