Saraj, u mbollën 40 drunj në kuadër të kampanjës “Kujdesem, ndikoj, ndryshoj”

Sot u dhanë donacion 40 drunj në komunën e Sarajit nga ProCredit Bank në kuadër të kampanjës “Kujdesem, ndikoj, ndryshoj”.

“Në kuadër të kampanjës “Kujdesem, ndikoj, ndryshoj” – ProCredit Bank donon 40 drunj për vendbanimin Bojanë. Për mbjelljen dhe mirëmbajtjen e drunjëve do të kujdeset Komuna e Sarajit, gjegjësisht Ndërmarja Publike Komunale. Falenderojmë ProCredit Bank për kontributin е tyre për një ambient të pastërt dhe të shëndoshë”, shkruajnë nga komuna e Sarajit.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...