Skandaloze/ Arben Taravari ofendon rëndë Dritan Abazoviqin

Sekretari gjeneral i ASH dhe njëherit kryetar i komunës së Gostivarit, duke dashur të meret me politika të mëdhaja dhe duke mos u marrë me problemet dhe hallet e qytetarëve, ai gjithnjë mundohet që të bëj gafa të mëdha të cilat me raste lidhen edhe me përfaqësues të lartë edhe të vendeve fqinje.

Kështu, sot Taravari është marrë pikërisht me kryeministrin shqiptar të Malit të Zi, Dritan Abazoviq të cilin edhe e ka ofenduar rëndë me postimin e tij në rrjetet sociale.

Postimi i tij i fundit lidhet pikërisht me kryeministrin Abazoviq të cilin e ka quajtur vezir të madh derisa në anën tjetër punët nuk i ka mirë sepse shqiptarët atje ndihen të varfër dhe të përçarë njëkohësisht, duke aluduar në qeverinë e re në Podgoricë.
Ja postimi i Taravarit:
Perandoria osmane ka qenë Turqi edhe kur Veziri i madh ka qenë shqiptar, kurse shqiptarët përherë të varfër, të ndarë dhe të përçarë.

Skandaloze/ Arben Taravari ofendon rëndë Dritan Abazoviqin

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Të ndihmojmë Luljetën, ka shumë nevojë për ne!

Të ndihmojmë Luljetën. Ajo ka më shumë se nevojë për ne sot, se nesër mund të jemi secili prej neve në vendin e saj. Ajo...

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...