Arrestohen personat që i vunë flakën veturës së Shilegovit

Policia ka arrestuar dy persona të moshës 22 dhe 24 vjeçare nën dyshimin se i kanë vënë flakën veturës së ish-kryetarit të Shkupit, Petre Shilegov. Ngjarja ka ndodhur më 9 mars. E pazakontë në këtë ngjarje, sipas sqarimit të Prokurorisë, është se dy të dyshuarit janë koordinuar për veprën me një bidon me benzinë, derisa janë vozitur në taksi. I pari në automjet ka hyrë i pari dhe më pas i dyti në Kozle, kështu që filluan të merren vesh se si ta ndiznin audinë. Ata kanë zbritur në bulevardin “Partizanska”, nga ku kanë shkuar në këmbë drejt shtëpisë së ish-kryetarit, ku kanë kryer veprën. Flaka dogji edhe një tjetër, si dhe disa të tjera janë dëmtuar. Të dy janë në paraburgim 30-ditor dhe do të akuzohen për vepra të rënda kundër sigurisë publike.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...