Bastisje në Shkup, arrestohet një person

Më datë 29.04.2022 nga zyrtarët policorë të Departamentit të Policisë Kriminale – Sektori për tregti të kundërligjshme me drogë, armë dhe substanca të rrezikshme – Njësiti për trafikim të paligjshëm të drogave në koordinim me Njësinë për trafikim të drogave në kuadër të SPB Shkup është privuar nga liria. M. (38) nga Shkupi.

Pas marrjes së informacionit se blen drogë në sasi të mëdha, të cilën e ripaketon dhe e shet, pas marrjes së urdhëresës nga Gjykata Themelore Shkup, është kontrolluar në banesën ku ai jeton dhe një dhomë ndihmëse-garazh, gjatë së cilës 13 pako me kokainë. u gjetën dhe u konfiskuan pako me kristal, 1 pako me bustina ekstazi dhe marihuanë, si dhe sende me mbetje marihuane.

Pas dokumentimit të çështjes ndaj G.M. do të bëhet një paraqitje e duhur, thuhet në kumtesën e MPB-së

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...