Dy banorë të Studeniçanit të arrestuar për kontrabandë me migrantët

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arritur të arrestojë dy qytetarë të Shkupit të cilët po bartnin migrantë nga kufiri jugor i Maqedonisë së Veriut për në pjesën veriore, transmeton Portalb.mk.

Vetura “Seat Toledo”, brenda së cilës ishin edhe 7 migrantë nga Siria, ishte duke u vozitur nga 21 vjeçari O.I. nga fshati Uji i Kuq në Komunën e Studeniçanit. Ai fillimisht nuk kishte respektuar urdhrin për ndalesë nga policia.

Ndërkohë, me veturë “BMW” është kapur edhe 27 vjeçari A.N. nga fshati Koliçani i Epërm, fshat në Komunën e Studeniçanit. Ai kishte tentuar të ik, por ishte arrestuar nga policia.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...