Edhe këshilltari i Aleancës kundër Kasamit, Etemi: I nevojshëm serioziteti në punë, sepse krijohen hendeqe që vështirë rikuperohen

Këshilli i Komunës së Tetovës rrezikon të shpërbëhet dhe si pasojë të organizohen zgjedhje të reja për këshill komunal. Arsye për këtë është fakti se këshilli nuk e ka miratuar llogarinë përfundimtare të buxhetit të komunës për vitin e kaluar (2021) deri me 31 mars të këtij viti ashtu siç e parasheh ligji. Kjo pikë pas afatit ligjor nga kryesuesi i këshillit është vendosur për diskutim në rend dite në këshill. Këshilltarët e Këshillit të Komunës së Tetovës për Portalb.mk komentojnë këtë çështje.

Cili është qëndrimi i këshilltarëve?

Muzafer Etemi, këshilltar nga ASH-ja, u shpreh se zgjedhjet e reja do të sjellin risi në formacionin e ri të këshillit.

“Zhvillimet e fundit në Këshillin e Komunës së Tetovës edhe për ne si këshilltarë të Aleancës për Shqiptarët kanë qenë paksa të papritura. Megjithatë besojmë se zgjedhjet e reja do të sjellin risi në formacionin e ri të këshillit. Duhet theksuar gjithashtu se është më se i nevojshëm serioziteti në punë, sepse krijohen hendeqe që vështirë rikuperohen. Kemi pasur një periudhë mjaft të rëndë për qytetin tonë gjatë mandateve të kaluara, ndërkaq tani e kemi shumë të vështirë të mëkëmbemi”, tha Etemi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...