Joveski: Rasti “Alfa” mund të shkojë në rigjykim?!

Kryeprokurori Ljubomir Joveski në një intervistë ekskluzive për Alsat ka deklaruar se nëse ekspertiza për rastin “Alfa” vlerësohet si dëshmia më e fortë mbi provat e tjera për këtë rast, mendimi i Prokurorisë Publike mund të jetë në favor të kthimi të lëndës në rigjykim.

Duke folur për tragjedinë në spitalin modular të Tetovës, Joveski tha se nga java e ardhshme pritet të përfundojë procedura parahetmiore dhe të merret vendim adekuat. Joveski foli edhe për hetimin e tragjedisë së Bullgarisë, kallëzimet penale ndaj prokurorëve publik dhe masat etike kundër prokurores Fatime Fetai.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...