Kamionët e “Pastrimit” e harruan rrugën “Gjon Sereqi” në Prishtinë, kundërmojnë mbeturinat

Banorët e rrugës “Gjon Sereqi” në kryeqytet tash dy ditë më kot i kanë nxjerr para dyerve të shtëpive shportat, thasët dhe kontejnerët me mbeturina. Kamionët e kompanisë “Pastrimi” nuk kanë shkuar t’i mbledhin mbeturinat.

Telegrafi për dy ditë rresht ka provuar të kontaktojë zyrtarët në Kompaninë “Pastrimi” për të marrë  një informatë se pse ekipet e saj në teren nuk kanë mbledhur mbeturinat në këtë pjesë të qytetit, por askush nuk është përgjigjur në telefon.

Banorët e kësaj të cilët kanë drguar fotografi në redaksinë e Telegrafit, thonë se, tash kur temperaturat janë ngritur, mbeturinat e nxjerra në rrugë po kundërmojnë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...

Rrugë të zbrazura, shtëpi të boshatisura, betëm 15 shtëpi në fshatin Goshincë të Likovës

Heshtje dhe qetësi në rrugët e fshatit Goshincë të komunës së Likovës. Vështir të takosh njeri, e aq më pak të rinj. Ndonëse janë të...