Kovaçevski: Me masat me në kohë kundër krizës zbutëm goditjet në çmime

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut përmes profilit të tij në Facebook njofton se masat e marra nga Qeveria kanë zbutur krizën energjetike dhe ekonomike në vend.

“Me masat me kohë kundër krizës i zbutëm goditjet e çmimeve si dhe pasojat e krizës energjetike, të cilat mbrojtën standardin jetësor të qytetarëve dhe likuiditetin e kompanive, ka shkruar sot kryeministri Dimitar Kovaçevski.

Kjo Qeveri punon me efikasitet, ndershmëri dhe përgjegjësi dhe në atë frymë dhe sipas atyre parimeve do të vazhdojmë të punojmë”, ka shkruar Kovaçevski.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...