LSDM: Zgjedhje vetëm në vitin 2024 dhe kjo është çështje e mbyllur

LSDM i ka bërë me dije opozitës, gegjësisht VMRO-DPMNE-së se zgjedhje të reja do të ketë në vitin 2024 dhe kjo është çështje e mbyllur.

“Ekspertiza e VMRO-DPMNE-së është krim dhe korrupsion”, thuhet në reagimin e LSDM-së ndaj deklaratës së Aleksandër Nikollovskit nga VMRO-DPMNE.

“Këtë e vërtetojnë aktvendimet e shumta të gjykatave si rastet “Titanik”,”Tanku”,”Kalaja – Target”,”Truallet në Vodno”, ku janë shqiptuar dënime të plotfuqishme me burg për një numër zyrtarësh të VMRO-DPMNE-së. Aty, para gjykatave, kryesia e VMRO-DPMNE-së duhet të japë ekspertizën e saj. VMRO-DPMNE vazhdon me sjelljen e saj destruktive, Mickoski tregon pafuqinë dhe mungesën e idesë. Do të ketë zgjedhje në 2024 dhe kjo është një çështje e mbyllur”, është përgjigjur LSDM.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...