Mickoski me “mesazh miqve ndërkombëtarë”: Alarmi ka kohë që është ndezur në të kuqe

Nëse refuzohet një takim për të dalë nga katastrofa kombëtare në të cilën jeton Maqedonia, do të pasojnë hapa seriozë të OBRM-PDUKM-së, ka shkruar në “Twitter” lideri i opozitës.

“Njerëzit do të duhet të vijnë me dëshirën e tyre, por edhe një mesazh për miqtë ndërkombëtarë, alarmi ka kohë që është ndezur në të kuqe”, shtoi ai.

Përndryshe kryeministri, Dimitar Kocaçevski ka refuzuar kërkesën e Mickoskit për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Projekti që ka rindizur sherrin mes Leonorës dhe Norës, kunjat në dhomat e zhveshjes dhe përfshirja e miqve VIP

Të gjithë ishin shumë të fokusuar të shikonin ribashkimin e Borës dhe Donaldit në sfilatën e Valdrin Sahitit dhe dashur pa dashur mbeti jashtë...

Operacioni që riktheu dinjitetin e Drejtësisë kundër krimiṯ

Nga Mero Baze Ka tri ditë që shtypi shqiptar është kthyer në një telenovelë krimi, për shkak të rrjedhjes së dosjeve të një liste prej...

Kryeministri i ri australian Entoni Albaneze nesër do të bëjë betimin

Kryeministri i sapozgjedhur australian, Entoni Albaneze, nesër duhet të betohet, pas fitores së tij të djeshme në zgjedhje parlamentare të Partisë laburiste, njofton DPA. Albaneze...

Ambasadori amerikan në Beograd: Kosova dhe Ukraina janë dy situata të ndryshme

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill ka thënë se Ukraina dhe Kosova janë “situata shumë të ndryshme”, duke bërë thirrje që ajo që ndodhi...

Dendias nesër e fillon mini turneun në Tiranë, Sarajevë dhe Shkup

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias prej nesër deri të mërkurën do t’i vizitojë Shqipërinë, Bosnje e Hercegovinën dhe Maqedoninë e...