Indrit Çullhaj superiorë në europianin e Bullgarisë

Indrit Çullhaj morri pjesë në Kampionatin Europian për të rritur ku shorti e vuri përballë kampionit olimpik Lasha Shavdatuashvili gjeorigjiani me arritjet më të mëdha në sportin e judos.

Për Çullhajn ishte gara e parë në peshën -73 dhe me një kundërshtarë të nivelit të tillë.

Megjithatë, Indrit Çullhaj dominoj gjatë gjithë kohës duke treguar se ishte më superior ndaj tij duke e çuar ndeshjen barazim ku u desh një faull qesharak nga albitri për një heqje rripi për të penalizuar Indritit fitoren që ai priste e për të gjunjëzuar kampionin në fuqi.

Paraqitja e Indritit qe shumë e lartë dhe kjo është një dritë jeshile për garat në vijim që do të ketë lojrat mesdhetare në Algjeri.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...