Bajrami më shumë i bashkon e nuk i ndanë, Lëvizja Besa ulen bashkë me VMRO

Manifestimi tradicionale sonte i organizuar nga BFI ka mbledhur shumë personalitete nga jeta politike dhe shoqërore në vend.

Të pranishëm në këtë manifestim me rastin e festës së Fitër Bajramit ishin shumë politikan nga të gjitha partitë politike në vend përfshirë këtu edhe korin diplomatik.

Ajo që ka rënë në sy sonte në këtë manifestim ishte ulja e të ftuarve nëpër tavolina.

Arjanit Hoxha, Bastri Bajrami nga Lëvizja Besa ishin ulur bashkë me kryetaren e Qytetit të Shkupit nga rradhët e VMRO-së Danela Arsovskën, gjë që tregon qartë se sa lidhje të fuqishme ka në mes të këtyre dy partive sa që as festa e Fitër Bajramit nuk i ndanë por edhe më shumë i bashkon.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...