Grubi nga Sllupçani: Kulla e UÇK-së do të jetë busullë orientuese e rrugëtimit kombëtar të së ardhmes

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi nga Sllupçani me rastin e hapjes së kullës përkujtimore për nder të ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare tha se kjo kullë do të jetë busullë orientuese e rrugëtimit kombëtar të së ardhmes

Nga sot i përjetësuar me Kullën Përkujtimore dhe me shqiponjën në krye të saj do të jetë kujtimi për të gjithë dëshmorët dhe martirët e kauzës sonë kombëtare për barazi, shkruan më tej Grubi.

Postimi i Grubit:

Bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, kryetarin e Kuvendit, kolegët ministra, zëvendës ministra, deputetë, kryetarë komunash dhe sekretarë shtetëror në mesin e shumë bashkëkombasve në Sllupçanin e lavdisë kombëtare përkujtuam 2 Majin, ditën e shpalljes së Karadakut zonë të lirë nga Ushtria Çlirimtare Kombëtare.

Nga sot i përjetësuar me Kullën Përkujtimore dhe me shqiponjën në krye të saj do të jetë kujtimi për të gjithë dëshmorët dhe martirët e kauzës sonë kombëtare për barazi.

Kjo kullë do të mbajë gjallë amanetin dhe do të jetë busullë orientuese e rrugëtimit kombëtar të së ardhmes.

Lavdi e përjetshme dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare!

https://www.facebook.com/100044385821029/posts/541743040648552/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...

Rrugë të zbrazura, shtëpi të boshatisura, betëm 15 shtëpi në fshatin Goshincë të Likovës

Heshtje dhe qetësi në rrugët e fshatit Goshincë të komunës së Likovës. Vështir të takosh njeri, e aq më pak të rinj. Ndonëse janë të...