Ademi: Jemi të përkushtuar ndaj agjendës europiane

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane, deputeti, Arbër Ademi i shoqëruar nga ambasadori i Sllovakisë në Maqedoninë e Veriut, Henrik Markus, sot ka realizuar takim me drejtorin e Asociacionit për Politikë të Jashtme të Sllovakisë, Tomas Strazay.

Ademi gjatë takimit me Strazay ka theksuar se Maqedonia e Veriut është e përkushtuar ndaj agjendës evropiane të vendit për të cilën ka konsensus nacional, politik dhe qytetarë.
Gjithashtu ka bërë të ditur se mbështetja sllovake për vendin është shumë e rëndësishme ku janë dakorduar që bashkëpunimi mes dy vendeve në interes të qytetarëve të vazhdojë edhe në periudhën e ardhshme.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Projekti që ka rindizur sherrin mes Leonorës dhe Norës, kunjat në dhomat e zhveshjes dhe përfshirja e miqve VIP

Të gjithë ishin shumë të fokusuar të shikonin ribashkimin e Borës dhe Donaldit në sfilatën e Valdrin Sahitit dhe dashur pa dashur mbeti jashtë...

Operacioni që riktheu dinjitetin e Drejtësisë kundër krimiṯ

Nga Mero Baze Ka tri ditë që shtypi shqiptar është kthyer në një telenovelë krimi, për shkak të rrjedhjes së dosjeve të një liste prej...

Kryeministri i ri australian Entoni Albaneze nesër do të bëjë betimin

Kryeministri i sapozgjedhur australian, Entoni Albaneze, nesër duhet të betohet, pas fitores së tij të djeshme në zgjedhje parlamentare të Partisë laburiste, njofton DPA. Albaneze...

Ambasadori amerikan në Beograd: Kosova dhe Ukraina janë dy situata të ndryshme

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill ka thënë se Ukraina dhe Kosova janë “situata shumë të ndryshme”, duke bërë thirrje që ajo që ndodhi...

Dendias nesër e fillon mini turneun në Tiranë, Sarajevë dhe Shkup

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias prej nesër deri të mërkurën do t’i vizitojë Shqipërinë, Bosnje e Hercegovinën dhe Maqedoninë e...