Ambasadori Pardew, negociatori legjendar amerikan i Marrëveshjes së Ohrit

Një vit nga shkrimi im për James W. Pardew, bolduzherin amerikan të arritjes së Marrveshjes së Ohërit!

Sot është bërë një vit kur e kamë shkruar shkrimin në nderim të personalitetit të madh amerikan, diplomatin e shquar, James W. Pardew!

Shkrimin e botuar edhe në formatin PDF në gazeten e famshme “Epoka e Re”, kamë pasur knaqësinë të ia dergoja Ambasadorit edhe në email, për te cilin më ka falenderuar e të cilin falenderim edhe e kamë bërë publik!

Ambasadori amerikan përgjithmonë do të jetë në faqet e lavdishme të Historisë së Popullit Shqiptar!

Nderim e përulje, për Ambasadorin Pardew, i cili do të mbetet i pavdekshëm përgjithmonë!

Ismet Sylejmani,
Prishtinë, 3 Maj 2022!

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...