Imami Omer Dauti, apelon për ndihmë në Xhaminë e fshatit Kallnik

Imami i njohur nga Tetova, Hoxhë Omer Dauti përmes një postimi ka apeluar të gjithë besimtarët për të ndihmuar në përfundimin e punimeve të xhamisë së re në fshatin kallnik.

Imami Dauti në postimin e tij mer shembull profetin Muhamed s.a.v.s për të cilin shkruan se “Nëse doni të dini se sa e rëndësishme është xhamia në fenë tonë, atëherë dijeni se dora e bekuar e profetit (a.s) e nisi dhe e mbaroi nga themeli deri në çati xhaminë e tij, sepse ai besonte thellë në zemrën e tij, se feja e tij do të dalë prej xhamie”.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Të ndihmojmë Luljetën, ka shumë nevojë për ne!

Të ndihmojmë Luljetën. Ajo ka më shumë se nevojë për ne sot, se nesër mund të jemi secili prej neve në vendin e saj. Ajo...

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...