Bllokimi i Kuvendit/ Deputetët e VMRO-së zbulojnë: Opozita shqiptare dhe maqedonase, me një qëllim!

Duke folur për bllokimin e paralajmëruar nga VMRO-ja, deputetët opozitarë, Vllado Misajllovski dhe Antonio Milloshoski në një prononcim për indeks.mk kanë nxjerë zbuluar kolegët e tyre deputet nga partitë shqiptare.

Misajllovski tha se është e nevojshme bashkimi I të gjithë partive politike opozitare, njofton indeks.mk

“Është e nevojshme bashkimi i të gjithë partive politike opozitare”, tha shkurt Misajllovski

Kolegu i tij, Milloshoski ka thënë se qëllimi i partive opozitare është i njëjtë.

“Ky hap i VMRO-së kontribuon në qëllimin e përbashkët të të gjitha partive opozitare. Ne vlerësojmë se është e mirë që VMRO-ja, BESA dhe Aleanca për Shqiptarët, kanë qëllim të përbashkët”, ka deklaruar Milloshoski.

Kujtojmë, Aleanca për Shqiptarët kishte koalicion public me partinë opozitare VMRO-DPMNE në zgjedhjet locale, kurse Lëvizja Besa e Bilall Kasamit ishte ajo që e lëshoi shumicën parlamentare për tu bashkëngjitur “shumicës” së paralajmëruar nga VMRO-ja e Taravari e cila dështoi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...