Kovaçevski: Ajo që po bën Mickoski është e neveritshme, në krizën më të madhe botërore do të bojkotojë Kuvendin

Kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski, në emisionin “Click plus” në TV21, tha se ajo që po bën lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski është e tmerrshme ku në krizën më të madhe botërore duan të bojkotojnë Kuvendin.

“Para së gjithash, kur flasim për konceptet e lidershipit, liderët janë njerëz që marrin vendime dhe që zgjidhin çështje që prekin brezat e ardhshëm dhe mirëqenien e qytetarëve, si dhe përballen me problemet më të mëdha me të cilat përballen. “Lider nuk është ai që mendon vetëm për vlerësimin e tij personal dhe që mendon vetëm se kur do të mbahen zgjedhjet e ardhshme”, tha kryeministri Kovaçevski.

Sipas Kovaçevskit, ajo që po bën Mickoski është gjëja më e papërgjegjshme që mund të bëjë dikush.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...