Milevski: Të gjitha bllokadat përfunduan me tërheqjen e opozitës

Vetë bllokada nuk do të thotë domosdoshmërisht provokim i zgjedhjeve të reja. Këto bllokada nuk janë as të panjohura dhe as inovative.

Tashmë janë parë dhe të gjitha kanë përfunduar me tërheqjen e opozitës nga bllokadat dhe normalizimin e punës së Kuvendit, ka thënë në një intervistë për “Lokalno”, lideri i PLD-së, Goran Milevski, lidhur me bllokadën e paralajmëruar të Kuvendit nga kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Ai thotë se qytetarët i zgjedhin deputetët që të punojnë dhe të zgjidhin problemet dhe jo të bllokojnë veten e tyre që të jenë krijues të problemeve.

“Koha do të tregojë se kjo bllokadë nuk do të sjellë asnjë pikë pozitive për opozitën, vetëm do të acarojë qytetarët. Por është vendim dhe vlerësim i tyre demokratik”, nënvizon kreu i PLD-së.

Milevski është i mendimit se zgjedhjet organizohen çdo 4 vjet dhe kështu aktorët politikë duhet të përshtaten me politikat, planet dhe projektet e qeverisë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...