Po tentonin të vidhnin mallrat në një tren, arrestohen dy kumanovarë

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në Kumanovë janë arrestuar dy persona të cilët u kapën duke vjedhur. Nga MPB thonë se personat në fjalë kanë tentuar të vjedhin nga një tren mallrash.

“Me datë 04.05.2022 në ora 22:40 në vendkalimin kufitar hekurudhor “Tabanoc”, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor për Mbikëqyrje Kufitare në “Sopot” kanë privuar nga liria E.Sh. (34) nga fshati Rramanli i Kumanovës dhe R.I.(47) nga fshati Psaça, komuna e Rankovcës. Janë kapur në tentim për të marrë sende nga një tren ndërkombëtar mallrash. Të dy janë ndaluar në stacion dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihen kallëzimet përkatëse”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...