Grubi: Shkolla në Bllacë para përfundimit, dhe një premtim i përmbushur, edhe një obligim i realizuar

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se tashmë shkolla fillore në Bllacë është nga fundi dhe se shumë shpejt nxënësit do të mësojnë në ambiente dhe kushte moderne.

Edhe një premtim i dhënë po bëhet realitet!

Nxënësit e Bllacës së shpejti do të fillojnë procesin edukativo – arsimor në vendbanimin e tyre, pasi drejt përfundimit janë punimet për ndërtimin e shkollës së tyre fillore.

Investimi në krijimin e infrastrukturës adekuate shkollore për arsim cilësor në çdo vendbanim është parakusht i rëndësishëm i të ardhmes së zhvilluar të vendit tonë.

https://facebook.com/100044385821029/posts/544627217026801/

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Operacioni që riktheu dinjitetin e Drejtësisë kundër krimiṯ

Nga Mero Baze Ka tri ditë që shtypi shqiptar është kthyer në një telenovelë krimi, për shkak të rrjedhjes së dosjeve të një liste prej...

Kryeministri i ri australian Entoni Albaneze nesër do të bëjë betimin

Kryeministri i sapozgjedhur australian, Entoni Albaneze, nesër duhet të betohet, pas fitores së tij të djeshme në zgjedhje parlamentare të Partisë laburiste, njofton DPA. Albaneze...

Ambasadori amerikan në Beograd: Kosova dhe Ukraina janë dy situata të ndryshme

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill ka thënë se Ukraina dhe Kosova janë “situata shumë të ndryshme”, duke bërë thirrje që ajo që ndodhi...

Dendias nesër e fillon mini turneun në Tiranë, Sarajevë dhe Shkup

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias prej nesër deri të mërkurën do t’i vizitojë Shqipërinë, Bosnje e Hercegovinën dhe Maqedoninë e...

Bekteshi në takim me tregtarët e rajonit Ohër-Strugë për ndryshimet e Ligjit, e Diela të jetë ditë pune

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot në Ohër do të realizojë takim me tregtarët nga rajoni Ohër-Strugë. Në takim, siç informoi Ministria dikateriale, do t’i...