Lansohet projekti “Get sponsored për sportista

Get Sponsored, projekti më i ri nën udhëheqjen e Marigona Sekiraqa, dhe i financuar nga MKRS – departamenti i Sportit, po tregon shumë suksese. Projekti ka per bazë informimin e bisneseve në lidhje me mënyrat e sponzorizimit apo përkrahjes së sportit në Kosovë, duke ndihmuar në këtë formë sportin në përgjithesi si dhe përfitimet që mund t’i kenë bizneset në këtë kuadër.

Marigona Sekiraqa, implementuesja dhe përfaqësuesja e këtij projekti, ka treguar se sa sukses është duke pasur projekti. u shpreh ajo.

Ligjet kanë nevojë të promovohen, shumica e bizneseve as nuk jane në dijeni që ekziston një formë e tillë bashkëpunimi dhe një mënyrë lehtësuese për të arritur deri tek një marketing në fushën e sportit. Ne ndërtuam nje broshurë e cila është paraqitur si e kapshme dhe e lehtë për t’u kuptuar.

Padyshim ndihma mëe madhe në këtë pjesë ishte ekipa jonë profesionale e cila dha maksimumin për t’u informuar dhe për të shtjelluar sa më shumë formën procedurale dhe prezentim.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...