Paraburgimi i Muhamed Zeqirit, Kovaçevski: Para ligjit të gjithë janë të njëjtë

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në Click Plus në TV21 komentoi paraburgimin ndaj ish sekretarit të Qeverisë Muhamet Zeqiri. Kovaçevski thotë se para ligjit të gjithë janë të njëjtë, pa marrë parasysh se çfarë funksioni kanë.

“Unë si kryetar i Qeverisë, sigurisht që nuk do të toleroj asnjë sjellje të paligjshme, por duhet të kemi parasysh edhe prezumimin e pafajësisë, që do të thotë se gjyqësori dhe prokurorët, të cilët janë të pavarur me ligj, duhet të jenë të pavarur dhe në përputhje me të gjitha ligjet në vendi, të bëjë punën e tyre dhe vendimet që do t’i marrin të bazohen në ligjet dhe procedurat që vlejnë në vend”, tha Kovaçevski.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...