Rritje e çmimeve të shërbimeve hotelierike

Çmimet e shërbimeve hotelierike në muajin prill të këtij viti janë rritur për 2,5 për qind në krahasim me muajin paraprak, ndërsa janë rritur për 9,8 për qind në prill të vitit 2021.

Sipas të dhënave të Entit shtetëror për statistikë në krahasim me marsin e vitit 2022 rritje është shënuar në grupet si ushqimi për 3,2 për qind, Pijet alkoolike për 1,4 për qind ehe Pijet joalkoolike për 4,6 për qind.

Çmimet e shërbimeve hotelierike, megjithatë, për periudhën janar-prill të vitit 2022, në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, janë rritur për 6,3 për qind, ndërsa në krahasim me dhjetorin e vitit 2021 janë rritur për 4,5 për qind.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...

Tre mërgimtarë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas aksidentit në Austri

Në orët e para të mëngjesit autobusi nga Kosova u aksidentua në Austri, në autobanin perëndimor pranë Eugendorf, në orën 03:00 e mëngjesit, shkruan...