Zëvendësministri Bushi: Policia jonë është e rreshtuar krah për krah me atë të vendeve europiane

Policia e Republikës së Maqedonisë së Veriut është rreshtuar krah për krah me policitë e vendeve evropiane dhe për këtë është angazhuar Qeveria, Kuvendi dhe mbi të gjitha Ministria e Brendshme bashkë me punësuarit. Kështu është shprehur zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi gjatë prezantimit të Monografisë me temë “Ministria e Brendshme për qytetarët 2017-2021” me rastin e 7 Majit, ditës së Policisë.

Sipas Bushit MPB, gjithmonë, pa përjashtim, në radhë të parë synon arritjen e qëllimit prioritar – rendin dhe qetësinë publike dhe sigurinë e të gjithë qytetarëve tanë.

“Gjatë kësaj periudhe MPB ka kaluar shumë sfida dhe ka gjetur zgjidhje për të njëjtat, edhe atë në shumë fusha të veprimtarisë së Ministrisë, përmes vullnetit dhe marrëveshjes së qartë politike e cila ishte parakusht për të nisur reformimin e institucionit tonë”, është shprehur Bushi.

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi gjithashtu ka thënë se ai personalisht beson se në periudhën që pason MPB do të vazhdoj të realizoj me shumë përkushtim dhe profesionalizëm të gjitha synimet e parapara, duke gëzuar përkrahje edhe më të madhe nga qytetarët.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...

Rrugë të zbrazura, shtëpi të boshatisura, betëm 15 shtëpi në fshatin Goshincë të Likovës

Heshtje dhe qetësi në rrugët e fshatit Goshincë të komunës së Likovës. Vështir të takosh njeri, e aq më pak të rinj. Ndonëse janë të...