Lufton godet me projektin e parë

Quhet Lufton dhe me këtë emër dëshiron të prezantohet para publikut dhe të realizojë një karierë të suksesshme muzikore.

Me hip hp ka kohë që mere ndërsa në mënyrë profesionale këto dy vitet e fundit pasiqë muzikën e ka shumë pasion dhe është i dhënë pas saj.

Projekti që ai e ka publikuar sot titullohet Silenzio dhe është i pari projekt që prezantohet para publikut shqiptarë pavarësisht asaj se kënga interpretohet në gjuhën italiane.

Lufton është vetëm dhe nuk ka ndonjë lidhje për momentin derisa i fokusuar është pikërisht në punë dhe finalizimin e albumit që sipas tij do jetë gati deri në fundvit.

Këngën e ka punuar vet në studion e tij derisa për videoklipin ka bashkëpunuar me Lorik Ajvazin pasiqë xhirimet e klipit janë bërë në Freiburg të Gjermanisë.

I pyetur se çfarë mendimi ka për artistët shqiptarë ai thekson: Për mendimin tim ka shumë talent shqiptarë që janë duke e arritur cakun e tyre ashtu siç duhet, thekson Lufton.

Ndërsa për të ardhmen e tij në muzikë thotë se për secilin që e ndjek dhe beson tek ai shumë shpejtë do ketë edhe projekte të tjera që do realizohen bashkë me disa producent të njohur.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Ambasadori amerikan në Beograd: Kosova dhe Ukraina janë dy situata të ndryshme

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill ka thënë se Ukraina dhe Kosova janë “situata shumë të ndryshme”, duke bërë thirrje që ajo që ndodhi...

Dendias nesër e fillon mini turneun në Tiranë, Sarajevë dhe Shkup

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias prej nesër deri të mërkurën do t’i vizitojë Shqipërinë, Bosnje e Hercegovinën dhe Maqedoninë e...

Bekteshi në takim me tregtarët e rajonit Ohër-Strugë për ndryshimet e Ligjit, e Diela të jetë ditë pune

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot në Ohër do të realizojë takim me tregtarët nga rajoni Ohër-Strugë. Në takim, siç informoi Ministria dikateriale, do t’i...

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...