Takim për Rregulloren kuvendore të propozuar pas dialogut të tretë “Zhan Mone”

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, bashkë me nënkryetarin e Kuvendit Goran Misovski dhe koordinatorët e Grupeve parlamentare prej nesër deri të hënën do të shqyrtojnë Propozim Rregulloren e fundit pas mbajtjes së Dialogut të tretë “Zhan Mone” në Kuvend.

Siç informon shërbimi për shtyp i Kuvendit, Propozimi i harmonizuar mandej, në Dialogun “Zhan Mone” të radhës do të shqyrtohet në përbërje të plotë të Grupit të punës për pjesëmarrje në Dialogun “Zhan Mone” dhe eurodeputetët.

Fundjava e punës do të realizohet në Mavrovë, do të respektohet koncepti i dialogut “Zhan Mone” dhe do të mbahet pa praninë e mediave.

“Pas fundjavës së punës, do të dërgohet kumtesë nga ana e Shërbimit të Kuvendit te të gjitha mediumet me informatë për të arriturën”, informojnë nga Kabineti i kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Të ndihmojmë Luljetën, ka shumë nevojë për ne!

Të ndihmojmë Luljetën. Ajo ka më shumë se nevojë për ne sot, se nesër mund të jemi secili prej neve në vendin e saj. Ajo...

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...