Shkrumbohet një objekt i braktisur në Tetovë

Zjarrfikësit e Tetovës sot rreth orës 7:30 minuta kanë intervenuar në një objekt të braktisur afër hapësirave të ish-ndërmarrjes transportuese “Prolet” në rr. “Ilindenska”.

Në objekt ka pasur një person të pastrehë, ndërsa gjatë shuarjes së zjarrit me tre automjete dhe shtatë zjarrfikës, nuk ka të lënduar.

“Ky është rasti i dytë i tillë për një kohë të shkurtër, që të intervenohet në objekte të braktisura ku vjen deri në zjarr dhe ku jetojnë persona të pastrehë. Edhe në këtë objekt kishte një person të pastrehë, por për fat nuk kishte të lënduar në zjarr. Më 27 prill kemi intervenuar tek stacioni i autobusëve ku u dogj një objekt i madh”, informon komandanti i zjarrfikësve të Tetovës, Uka Aliti.

Rasti i sotëm është denoncuar edhe në polici, shërbimet e të cilës filluan të inspektojnë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...

Rrugë të zbrazura, shtëpi të boshatisura, betëm 15 shtëpi në fshatin Goshincë të Likovës

Heshtje dhe qetësi në rrugët e fshatit Goshincë të komunës së Likovës. Vështir të takosh njeri, e aq më pak të rinj. Ndonëse janë të...