Termet i fuqishëm në Tajvan, sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë ndërmjet 6.1 dhe 6.6 ka tronditur brigjet e Tajvanit. Autoritetet tajvaneze thanë se tërmeti ishte 27 kilometra nën sipërfaqen e tokës.

Sipas mediave të huaja, nuk raportohet për dëme serioze apo lëndime, ndërsa autoritetet thanë se nuk kishte rrezik për cunami.

Epiqendra u regjistrua 89.4 kilometra larg bregut lindor të Tajvanit, afërsisht në gjysmë të rrugës midis bregut të qarkut Hualien dhe ishullit jugor japonez të Yonaguni.

Tërmeti mund të ndihej në të gjithë Tajvanin, derisa u lëkundën ndërtesat për pak kohë në kryeqytetin e Taipeit.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...