A do të jep dorëheqje Bujar Osmani, ja përgjigjja e tij

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut i pyetur se a do të dorëhiqet nëse nuk arrin që të hap rrugën drejt integrimeve euro-atlantike, tha se rreth kësaj çështje edhe opozita ka përgatitur dy skenarë, dhe pavarësisht zhvillimeve në të ardhëm, o do të jemi tradhtar o do të jemi të paaftë.

“Unë e dëgjoj këtë narrativ edhe nga opozita. Mendoj se opozita ka përgatitur dy skenarë, e para është se në rast se arrini sukses titulli do të jetë “ua tradhtarë” a në rast se nuk arrini sukses “ua të paaftë, jepni dorëheqje”, këto janë këto dy skenarët”, deklaroi Bujar Osmani, ministër i Jashtëm.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...