Sot qeveria mban mbledhjen e 44-të, ja pikat që pritet të shqyrtohen

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot më 10 maj 2022 (e martë) do të mbajë seancën e rregullt të 44-të, në të cilën në përputhje me kompetencat e saj do të shqyrtojë disa pika të programit të saj të punës dhe me interes për qytetarët.

Në seancë, me propozimin e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, do të shqyrtohet Informata për lehtësimin e kritereve për linjën kreditore nga fondet e Bankës për Zhvillim të Maqedonisë së Veriut për përkrahje të kompanive që operojnë në fushën e bujqësisë në me qëllim rritjen e prodhimit të produkteve bujqësore.dhe ribërjen e tyre.

Sipas rendit të ditës së propozuar, në seancën e sotme do të shqyrtohet Raporti Vjetor për punën e Qendrës Kombëtare Koordinuese për Menaxhimin e Kufirit i përgatitur nga Qendra.

Për konkluzionet dhe vendimet e seancës së sotme të qeverisë, e cila do të fillojë në orën 12:30, publiku do të njoftohet me një deklaratë menjëherë pas përfundimit të saj.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...