Ademi: Gjithë koalicioni Levica (VMRO, ASH, Levica, Besa) janë futur në një skenar rus

Sonte në “Rruga Drejt” po zhvillohet një debat i ashpër ndërmjet pozitës dhe opozitës, sa i përket bllokimit të Kuvendit. Përveç VMRO-së dhe LSDM-së të cilët janë të ashpër mes njëri-tjetrit, edhe BDI dhe ASH, nuk e lanë lehtë me akuza e kundër akuza. Madje madje, ato shkuan aq larg saqë u përmend edhe një futje në një skenar rus.

Ishte Arbër Ademi, nga Bashkimi Demokratik për Integrim, i cili tha se opozitë është futur në një skenar rus, derisa theksoi se bllokimi i Kuvendit ka ardhë si pasojë e Aleancës për Shqiptarët të cilët nuk po marrin pjesë nëpër seanca.

“U bëjë thirrje që ta ndalojnë këtë dhunë institucionale dhe bllokim të shtetit. Është e logjikshme që partnerët strategjik të ASH-së, pra VMRO, Levica, po e implementojnë atë që e kanë paralajmëruar, ndërsa Aleancës ju pengon Talat Xhaferi dhe e thonë të kundërtën. Këta (ASH), janë në shërbim të agjendës së tij. Bllokimi është si rezultat i mospjesëmarrjes në Kuvend të Aleancës, dhe prapë po e them, Rusia e ka gjetur RMV-në si më fragjile dhe me vetëdije apo pa janë futur në një skenar rus. Pra opozita është futur në një skenar të tillë, gjithë koalicioni Levica (VMRO, ASH, Levica, Besa)”, tha Ademi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...