Ademi: Koalicioni Levica të ndalojë dhunën institucionale dhe bllokimin e vendit

Sonte në “Rruga Drejt” po zhvillohet një debat i ashpër ndërmjet pozitës dhe opozitës, sa i përket bllokimit të Kuvendit. Përveç VMRO-së dhe LSDM-së të cilët janë të ashpër mes njëri-tjetrit, edhe BDI dhe ASH, nuk e lanë lehtë me akuza e kundër akuza. Madje madje, ato shkuan aq larg saqë u përmend edhe një futje në një skenar rus.

Ishte Arbër Ademi, nga Bashkimi Demokratik për Integrim, i cili tha se opozitë është futur në një skenar rus, derisa theksoi se bllokimi i Kuvendit ka ardhë si pasojë e Aleancës për Shqiptarët të cilët nuk po marrin pjesë nëpër seanca.

“U bëjë thirrje që ta ndalojnë këtë dhunë institucionale dhe bllokim të shtetit. Është e logjikshme që partnerët strategjik të ASH-së, pra VMRO, Levica, po e implementojnë atë që e kanë paralajmëruar, ndërsa Aleancës ju pengon Talat Xhaferi dhe e thonë të kundërtën. Këta (ASH), janë në shërbim të agjendës së tij. Bllokimi është si rezultat i mospjesëmarrjes në Kuvend të Aleancës, dhe prapë po e them, Rusia e ka gjetur RMV-në si më fragjile dhe me vetëdije apo pa janë futur në një skenar rus. Pra opozita është futur në një skenar të tillë, gjithë koalicioni Levica (VMRO, ASH, Levica, Besa)”, tha Ademi.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...