Ju prezantojmë dy djemtë kampionë të artistit Flori Lloga

Ka shumë vite që artisti i njohur Flori Lloga e ka vendosur jetën përtej oqeanit e i rrethuar me lumturinë e familjes së tij. Por në familjen e tij nuk ka vetëm muzikë ka edhe arte të tjera madje mësojmë se tashmë atë e thërrasin babain e kampionëve.

Ne mësojmë se djali i tij i dytë Korabi është një artist në kuzhinë ku falë pasionit që ka ai lënë pa fjalë të gjithë të huajt ndërsa punon në lokalin e njohur e familjar Bella’Gio në Cheshire CT. Por le të nisim nga djali i madh i artistit i cili e drejton dhe është kuzhinieri kryesor Kelmendi ku ka dhe diplomë nga Insituti i njohur Johnson & Wells në USA. Por ky ambient shumë o frekuentuar nën drejtimin e shqiptarëve ka baristin më të voglin e shtëpisë djalin tjetër të Florit, Kastriotin 17 vjeçar. Kur artisti i njohur i sheh fëmijët e tij me këtë pasion të madh por shumë të pëlqyer nga të gjithë, ai habitet ku psh. ka dashur që Korabi të ishte një doktor por jo ai sot është mjeshtër në kombinimet e pijeve në biznesin e tyre familjar.

Tashmë Korabi është mjaft i njohur për pijet e tij dhe mund të themi pa frikë se një barist si ai rrallë gjendet në botë. Ndërsa familja Lloga ka edhe një kampion tjetër në familje o vogli i tyre sapo ka fituar 2 çmime në body builnding e ky është Kastrioti. Duket sikur artisti ndjehet mjaft krenarë që djemtë e tij jo vetëm janë bërë krah i fortë në biznesit e tyre por Flori është i rrethuar me kampionë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Bekteshi në takim me tregtarët e rajonit Ohër-Strugë për ndryshimet e Ligjit, e Diela të jetë ditë pune

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot në Ohër do të realizojë takim me tregtarët nga rajoni Ohër-Strugë. Në takim, siç informoi Ministria dikateriale, do t’i...

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...