LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të VMRO-DPMNE-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë nga LSDM.

Ata theksojnë se dy ditë janë shpenzuar në propozime të pakuptimta, por megjithatë rendi i ditës është miratuar dhe Kuvendi vazhdon të punojë.

“I tillë është Ligji për Stabilitet Financiar në të cilin pranohen amendamentet e VMRO dhe pranohet kërkesa e tyre që të shqyrtohen në pikat e mësipërme të rendit të ditës, por edhe për propozimin e tyre të pranueshëm votuan kundër rendit të ditës.

Ka votuar kundër Ligjit për Parandalimin e larjes së parave dhe financimit të terrorizmit, sepse përpjekjet e tyre janë deklarative”, thonë nga LSDM.

Nga LSDM thonë se do të mposhten sërish bllokadat e urdhëruara nga Hristijan Mickoski.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Projekti që ka rindizur sherrin mes Leonorës dhe Norës, kunjat në dhomat e zhveshjes dhe përfshirja e miqve VIP

Të gjithë ishin shumë të fokusuar të shikonin ribashkimin e Borës dhe Donaldit në sfilatën e Valdrin Sahitit dhe dashur pa dashur mbeti jashtë...

Operacioni që riktheu dinjitetin e Drejtësisë kundër krimiṯ

Nga Mero Baze Ka tri ditë që shtypi shqiptar është kthyer në një telenovelë krimi, për shkak të rrjedhjes së dosjeve të një liste prej...

Kryeministri i ri australian Entoni Albaneze nesër do të bëjë betimin

Kryeministri i sapozgjedhur australian, Entoni Albaneze, nesër duhet të betohet, pas fitores së tij të djeshme në zgjedhje parlamentare të Partisë laburiste, njofton DPA. Albaneze...

Ambasadori amerikan në Beograd: Kosova dhe Ukraina janë dy situata të ndryshme

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill ka thënë se Ukraina dhe Kosova janë “situata shumë të ndryshme”, duke bërë thirrje që ajo që ndodhi...

Dendias nesër e fillon mini turneun në Tiranë, Sarajevë dhe Shkup

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias prej nesër deri të mërkurën do t’i vizitojë Shqipërinë, Bosnje e Hercegovinën dhe Maqedoninë e...