Patrioti i “madh” Kasami dhe Limani takohen fshehurazi me Mickoskin!

Edhe pse ditë më parë nga Besa mohuan se kanë koalicion me VMRO-DPMNE-në, sot po dëshmohet një gjë e tillë.

Se janë në koalicion dhe po koordinohen për skenarë të padëshiruar e ‘destabilizues” dëshmojnë veprimet në Kuvend, por edhe fotografitë të cilat portali indeks.mk i ka siguruar eksluzivisht nga qytetarë.

Në fotografi shihen kreu i opozitares VMRO, Hristian Mickoski i shoqëruar nga Bilall Kasami, në krah të cilit qëndronte Fatmir Limani.

Takimi i treshes është zhvilluar në Kodrën e Diellit. Burimet tona thonë se i njëjti ka qenë takim sekret për të cilin opinion i nuk duhej ta dinte.

Nëse dit më parë e mohuan koalicionim, shtrohet pyetja, cila éshtë puna dhe detyra që bashkon Kasamin Mickoskin?

VMRO ka ftuar partite opozitare për ta bllokuar kuvendin dhe shtetin, ndërsa në opinion janë shfaqur dilema për agjenda ruse të shtrirjes së ndikimit për destabilizim të vendit dhe rajonit.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...