Trajanov: Propozimi i ASH-së për 8 njësi zgjedhore forcon pozicionet e BDI-së

Deputeti i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov në “Click Plus” tha se në rast se pranohet propozimi i Aleancës për Shqiptarët për model zgjedhor me 8 njësi, do të forcohen pozicionet e Bashkimit Demokratik për Integrim.

“Ja, nëse pranohen 8 njësi zgjedhore. Ju vetëm do ta forconi pozitën e BDI-së. Sepse do të shpërbëhen votat dhe do të humbasim të gjitha partitë e vogla politike”, deklaroi Trajanov.

Këtë e kundërshtoi vetë deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elim Aziri, i cili tha se nuk duhet të ketë motivet partiake kur bëhet fjalë për modelin zgjedhor.

“Unë thash që nga fillimi se motivet nuk duhet të jenë partiake, kur flasim për modelin zgjedhorë, duhet të jenë demokratike, të realizueshme teknikisht, duhet të ketë barazi tek votuesit, duhet të jetë fuqia e deputetit, fuqia e komunës”, tha mes tjerash Aziri.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...